Ana Sayfa Genel Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

2
0
1,754
mekik-ceken-adam-ve-kadinlar

Göbek eritmeye çalışırken doğru hareketleri uygulamak çok önemlidir. Aksi takdirde yanlış kasları çalışrırır ve hem boşa enerji ve zaman harcar hem de başarıya ulaşamazsınız. Derlediğimiz bu kolay göbek eritme hareketlerini yaparak kısa zamanda gelişme göreceksiniz

Tırmanma

Yerde şınav pozisyonu alın. Elleriniz omuzlarınız hizasında açık olsun. Belinizi hiç kırmayın. Ardından sağ bacağınızı karnınıza doğru çekin. Bunu yaparken yere değmemesine dikkat edin. Sonra bacağınızı geri uzatarak ilk pozisyona dönün.

Ardından sol bacağınızı karnınıza çekin ve ilk pozisyona geri dönün. Bu şekilde bir dakika kadar olabildiğince doğru ve çabuk bir şekilde hareketi tekrarlamaya devam edin.

Yan Yatış

Yere sağ dirseğinizin üzerinde duracak şekilde yatın. Sol kolunuzu birine selam verir gibi havaya kaldırın.

Dengenizi sağladıktan sonra kalçanızı birkaç santim yere yaklaştırıp ardından ilk pozisyona geri dönün. Yavaş ve sakin bir şekilde 30 saniye kadar bu hareketi devam ettirin.

Ardından aynı işlemi sol dirseğinizin üzerinde doğrularak yapın. 30 saniye sonra hareketi bitirin.

Sıkılaştırma

Yere sırt üstü uzanın dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı biraz kendinize doğru çekin. Ellerinizi birleştirin ve başınızla göğsünüzü hafifçe kaldırarak iki bacağınızın arasına uzanmaya çalışın. Ellerinizi iki bacağınızın arasından geçirin ardından ilk pozisyona geri dönüp elinizi sol bacağınızın sol yanından geçirin. Bu şekilde 30 saniye kadar devam edin.

Ardından aynı hareketi, ellerinizi iki bacağınızın arasından ve sağ bacağınızın sağ yanından geçirecek şekilde yapın. 30 saniye de bu hareketi tekrarlayın.

Bacak kaldırma

Yere oturun ve dirseklerinizin üzerinde doğrulun. Ardından iki bacağınızı da havaya kaldırın. Sonra sağ bacağınızı kendinize doğru çekin. Ayağınızı sol bacağınızın hizasında olsun. Ayağınız sol bacağınızdan yukarıda veya aşağıda olmamalı. Bu şekilde 30 saniye kadar devam edin.

30 Saniye sonra aynı hareketi sol bacağınızı çekerek yapın. 30 saniye sonra hareketi bitirin.

Yana eğilme

Önce dik bir pozisyon alın ve ardından bacaklarınızı omuzlarınızdan daha genişçe açın. Belinizi dik tutmaya devam edin. Sol elinizi aşağı doğru uzatın ve sağ elinizi havaya kaldırarak sola doğru eğilin. Sonra dik konuma geri dönün, ama elinizi indirmeyin. 30 saniye boynca hareketi tekrarlayın.

Ardından sol elinizi havaya kaldırarak sağ tarafa eğilecek şekilde harekete devam edin. Bu şekilde de 30 saniye devam edin.

Diz çekme

Ayaklarınızı kalçanız hizasında açın ve ellerinizi başınızın yanlarında tutun. Ardından sağ dizinizi karnınızın sol tarafında soğru çekin. Bu şekilde 30 saniye devam ettikten sonra aynı hareketi sol bacağınızla yapın.

Daha Fazla İlgili Makale Yükle

2 Yorum

 1. nasil kilo verilir

  12 Ekim 2016 tarihinde 14:47

  muhteşem bir kilo verme tekniği olmus saolun

  Yanıtla

  • EA Editörü

   31 Mart 2017 tarihinde 09:30

   Rica ederiz. Faydalı olabildiysek ne mutlu.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir